تبلیغات
مشکات اندیشه - بانوی مهر

مشکات اندیشه
 
قلم ها می لغزد و جوهر، بر صفحات كاغذ نقش پذیر می شود. نوشتند و می نویسند از زشت و زیبا...
چه سعادتی كه از اسوه ها و سمبل ها سخن به میان آید. آنان كه می توانند، كمال را نشان دهند و در وانفسای حیات تمدن امروزی، رهگشای زیستن باشند و نیكی ها را از آنان آموخت و با تشبّث به دامنِ شان، عاجزانه راهنمایی خواست.
می نویسم درباره فاطمه... دردانه پیامبر، و مونس و همدم علی..
فاطمه زنی از صادر نخستین و عقل اول، از دودمان توحید و از تبار هاشمی و از سلاله ابراهیمی، از نیاكان عصمت و معرفت و كرامت و در بلندای اوج راستی و عفاف و پاكی و جلالت و عظمت است. جهان در تكاپوی حُسن است و فاطمه تمامی حُسن. عالم خواستار جلال و جمال است و فاطمه، یعنی تمام آن. فاطمه یعنی سرنوشت، نیم لب خندیدنش باغ بهشت!

رسول گرامی درمقام و منزلت او فرمود:
«اگر همه خوبی ها و كمالات به صورت شخصی درآید، آن شخص فاطمه است، بلكه از آن هم والاتر. دخترم فاطمه بهترین اهل زمین است؛ از جهت عنصر وجودی، شرافت و كرامت.»

و اما نمونه ای از كرامات و بركات آن دردانه عالم هستی

1.    تسبیح حضرت فاطمه:
تسبیح معروف حضرت فاطمه می باشد، كه بی رحمی را از انسان دور نموده و او را عاقبت بخیر می كند و به نقل از امام جعفر صادق(ع)؛ بعد از هر نماز، ذكر خدا نمایند و هزار ركعت نماز در روز، پاداش آن است.
و آن؛ سی و چهار مرتبه «الله اكبر» و سی و سه مرتبه «الحمدلله» و سی و سه مرتبه «سبحان الله» می باشد.

2.    دعای نور:
آن حضرت؛ «دعای نور» را به (سلمان) آموخت، كه یكی از خواصّ آن، دوری (تَب) از تن و جان سلمان بوده است كه ایشان؛ با سوگند به خدای عزّوجّل می گویند: به بیشتر از هزار نفر از مردم مكه و مدینه كه مبتلی به عارضه ی تب بودند، آموخته و همگی شفا یافتند...

3.    معادل یكبار ختم قرآن:
«مُحَدِّث فیض» در (خُلاصَه الأذكار)، روایت حضرت فاطمه زهرا را نقل كرده است كه پیامبر، به دخت گرامی خود فرمود: به هنگام شب و قبل از خواب، چنین كن كه بسیار فضایل دارد. سه مرتبه «قُل هُوَاللهُ أحَدٌ» را كامل بخوان. (سوره ی اخلاص) كه معادل با یك بار ختم قرآن مجید.

4.    شفاعت از امت:
فرستادن صلوات بر من (حضرت محمد (ص)) و بر پیغمبران پیشین. ما پیامبران؛ در روز باز پسین، شفیعان امت خود، خواهیم بود.

5.    استغفار:
«أللَّهُمَّ اغفِر لِلمُؤمِنینَ وَ المُؤمِناتِ وَ المُسلِمینَ وَ المُسلِماتِ» یعنی؛ خداوندا! بیامرز مردان مومن و زنان مومنه را و مردان مسلمان و زنان مسلمان را!

6.    به جای آوردن حج:
و هر گاه عبارت؛ سُبحانَ اللهِ وَ الحَمدُلِلّهِ وَ لا إلَهَ إلاّ اللهُ وَ اللهُ أكبَر، بر زبان جاری كنی و در دل، ثبت نمایی، انگار؛ حج تمتع و حج عمره، به جای آورده باشی.

امید است این نوشته بیعتی باشد با خواست درونی، كه همانا دوستی با ائمه است و ریشه در نیازی معنوی دارد كه در كالبد عاشقان دمیده و ماحصلش، رهایی از چنگال نفسانیات درون است. باشد كه شما عزیزان هم، با توجهات مهرورزانه ای كه نسبت به ائمه معصومین دارید، لوح سپید ضمیر نورانی تان را از عشق به پیشوایان مذهبی مالامال كنید، تا ان شاءالله قلب هایتان منوّرتر و نزدیك تر به انوار الهی گردد.           التماس دعا
 
 
طبقه بندی: مناسبتها، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 فروردین 1391 توسط سفیر شیدایی
نمایش نظرات 1 تا 30