تبلیغات
مشکات اندیشه - یاد حضرت مهدی (عج)، در میلاد امام حسین(ع)

مشکات اندیشه
 
شیعیان و شیفتگان مذهب جعفری، در روز میلاد سالار شهیدان(سوم شعبان)، یاد فرزندان آن حضرت را نیز در دل ها تازه تر می کنند. در توقیع مبارک حضرت امام حسن عسکری (علیه السلام) برای قاسم بن علاء همدانی آمده است:

 در روز تولد امام حسین (علیه السلام) این دعا را بخوان:


 «اللهم انی اسئلک بحق المولود فی هذا الیوم الموعود بشهادته قبل استهلاله و ولادته بکته السماء و من فیها و الارض و من علیها... المعوض من قتله ان الائمة من نسله و الشفاء فی تربته و الفوز معه فی اوبته و الاوصیاء من عترته بعد قائمهم و غیبته»

خداوندا! من تو را به مقام مولود این روز می خوانم. او پیش از آن که به دنیا چشم بگشاید و قبل از آن که تولد یابد، وعده و خبر شهادتش داده شد. آسمان و هر کس در آن بود و زمین و هر کس بر روی آن بود، بر او گریه کرد... . او که در عوض شهادت او، ائمه از نسل او شدند و شفا در تربت او قرار داده شد، فوز و رستگاری با او، در روز رجوع و بازگشت او و بازگشت اوصیاء از خاندان او، بعد از قائم آنان و سپری شدن غیبت او می باشد» .

و در لوحی که به نام مقدس فاطمه (علیها السلام) معروف است ارتباط محکم و راستینی بین امام حسین (علیه السلام) و حضرت حجت (عج) وجود دارد. این لوح به مناسبت تولد امام حسین (علیه السلام) توسط جبرئیل امین به رسم چشم روشنی از طرف خداوند متعال به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) هدیه شد. رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) آن را مطالعه می کنند و می فرمایند: «سزاوار نیست که این چشم روشنی به شخصی غیر از فاطمه زهرا (علیها السلام) سپرده شود.

نکته مهم آن، زمان فرستادن (تولد امام حسین) و محتویات و مطالب آن (یاد مهدی علیه السلام) است.

وقتی به نام مقدس امام حسین (علیه السلام) می رسد، می فرماید:
 
«... جعلت کلمتی التامة معه و حجتی البالغة عنده...:
 کلمه تامه و حجت بالغه خود (امام زمان) را با حسین و نزد او قرار دادم ».منبع: سایت مهدی یاران

طبقه بندی: مناسبتها،  امام عصر(عج الله)، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 2 تیر 1391 توسط سفیر شیدایی