تبلیغات
مشکات اندیشه - والا پیامبر

مشکات اندیشه
 
اكنون گاه نوید سپری شدن زمستان سرد و سیاه جاهلیت در رسیده است و طبیعت خشك و بی روح جزیرة العرب در انتظار سرسبزی  ربیع  لحظه شماری می كند.

آبشار زلال نبوت بر سرزمین دل های عطشناك و تفتیده، جان می بخشد و كویری كه در باور خود به جز خار و خاشاك  ندیده  است، اینك خرمی و تازگی و ترنم آوای فرشتگان را تجربه می كند.


او می آید و با آمدنش، شعر بشریت شعور می یابد و آسمان هستی به یك باره به نور می نشیند. زندگی با آمدن او حیاتی دیگر و دوباره می یابد و جان های خسته و آواره با نغمه ی دلنشین شعار توحید و وحدت به سر منزل مقصود فراخوانده می شوند تا در افق تابناك یگانگی آرام و قرار گیرند.

حبیبی می آید كه طبیب دل است و ساقی صهبای وجود... و چه می گویم هستی طفیل هستی او: "لولاك لما خلقت الافلاك"

محمد(ص) می آید و عطر دل انگیز گلواژه های كلام او ملك و ملكوت را به رایحه ی توحید كلمه و كلمه ی توحید معطر می سازد. 

آری هنوز هم فرمان مطاع او مسلمانان را به میثاق اخوت دعوت می كند و بشریت را به همزیستی مسالمت آمیز فرا می خواند، و در این فصل وصل آفرین بیش از هر زمان ... !
    
ایام خجسته ی نخستین بهار( ربیع الاول) نقطه ی عطف هستی و رمز و راز همبستگی است ... كه او شمع جمع آفرینش است. 

میلاد مسعود پیامبر اكرم(ص) و فرخنده زاد روز امام جعفر صادق(ع)  را تبریك و شادباش می گوییم و در استقبال طلوع بدر سیمای درخشان پیامبر رحمت از ثنیات الوداع هستی توفیق همگان را در همدلی و تفاهم در  راه  تحكیم پایه های وحدت و اقتدا به سیره ی گرانسنگ نبوی و علوی از خداوند متعال مسالت می نماییم.  
طبقه بندی: دلگویه،  مناسبتها، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 9 بهمن 1391 توسط سفیر شیدایی